Domki Letniskowe CAMPING VIP - Chłopy

Domki Letniskowe CAMPING VIP - Chłopy

Domki Letniskowe CAMPING VIP - Chłopy

Chłopy – znane od osiemnastego wieku jako osada rybacka Borowo, a od 1840 r. jako Chłopy (Bauerhufen) już wówczas popularne kąpielisko morskie. Położone w środkowej części wybrzeża pomiędzy Mielnem (4 km) i Sarbinowem (2,5 km), jest jedyną zachowaną wioską rybacką w Polsce. Cała wieś została wpisana do rejestru zabytków ze względu na jej zachowany układ urbanistyczny.

Niezaprzeczalną atrakcją jest tutaj przystań rybacka gdzie istnieje możliwość zakupu świeżej rybki prosto z kutra oraz nowo wybudowane molo.

Przez Chłopy przebiega kilka szlaków turystycznych. Pieszo lub rowerem można wybrać się do Mielna lub Sarbinowa specjalnie do tego przygotowanymi ścieżkami rowerowymi biegnącymi przez las tuż przy brzegu morza. Tutaj także przebiega 16–sty południk, który został oznaczony wielkim głazem. Dla bardziej wytrwałych polecamy wycieczkę rowerową do latarni morskiej w Gąskach (10 km) lub do Kołobrzegu gdzie można wypłynąć w morze na dorsza. Po drodze warto zwrócić uwagę na wysoki klif w miejscowości Pleśna.

W Chłopach można skorzystać z wypożyczalni rowerów i quadów.
Dla aktywnych zbudowano również siłownię fitness na świeżym powietrzu dostępną bezpłatnie dla wszystkich chętnych.

W samej miejscowości liczne bary, smażalnie, wędzarnie ryb i bistra, w których przyrządzane są przede wszystkim potrawy z ryb prosto z rybackiej przystani. Zapraszamy Państwa także na potrawy kuchni greckiej w Bistro Kaspio Greco.

Wieczorami organizowane są wieczorki taneczne przy muzyce "na żywo" na świeżym powietrzu tuż przy plaży.

Chłopy to atrakcyjna miejscowość, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

ChłopyChłopy
ChłopyChłopy